Storage Field Day 14

Date: November 8–10, 2017, Silicon Valley
Presenters: Hedvig, Rubrik, Scality, TBD, VMware
Delegates: TBD


Tech Field Day 15

Date: September 27–29, 2017, Silicon Valley
Presenters: Actifio, DataCore Software, TBD
Delegates: TBD


Storage Field Day Exclusive at Storage Developer Conference

Date: September 14–14, 2017, Silicon Valley
Presenters: SNIA, TBD
Delegates: TBD


Networking Field Day 16

Date: September 13–15, 2017, Silicon Valley
Presenters: A10 Networks, Apstra, Arista, Gigamon, KEMP Technologies, Kentik, Pluribus Networks, TBD, Veriflow
Delegates: TBD


Tech Field Day Extra at VMworld US 2017

Date: August 28–30, 2017, Las Vegas
Presenters: TBD
Delegates: TBD


Cloud Field Day 2

Date: July 26–28, 2017, San Francisco, Silicon Valley
Presenters: Gigamon, Nimble Storage, Platform9, Rubrik, Scality, ServiceNow, TBD
Delegates: Ben Kepes, Bryan Krausen, Ethan Banks, Joep Piscaer, Justin Warren, Lino Telera, TBD


Mobility Field Day 2

Date: July 25–26, 2017, Silicon Valley
Presenters: Cape Networks, Mist Systems, Mojo Networks, Nyansa, TBD
Delegates: Blake Krone, Brennan Martin, Jake Snyder, Jonathan Davis, Keith R. Parsons, Lee Badman, Mitch Dickey, Robert Boardman, Rowell Dionicio, TBD


Tech Field Day Extra at Cisco Live US 2017

Date: June 26–28, 2017, Las Vegas
Presenters: Cisco, NetApp, Opengear, Paessler
Delegates: Aaron Conaway, Amy Arnold, Brandon Carroll, Darrel Clute, Dustin Beare, Eric Stover, Jeff Fry, Jody Lemoine, Jon Hildebrand, Jordan Martin, Matt Haedo, Richard McIntosh, Ryan Adzima, Scott McDermott, Shaun Neal, Teren Bryson


Storage Field Day 13

Date: June 14–16, 2017, Denver
Presenters: Dell EMC, NetApp, Primary Data, SNIA, StorageCraft, X-IO
Delegates: Alex Galbraith, Brandon Graves, Dan Frith, Erik Ableson, Jason Nash, Matthew Leib, Max Mortillaro, Mike Preston, Ray Lucchesi, Scott D. Lowe, Stephen Foskett


Storage Field Day Exclusive at Pure Accelerate 2017

Date: June 12–14, 2017, San Francisco
Presenters: Pure Storage
Delegates: Arjan Timmerman, Chris Evans, Christopher Kusek, Dan Frith, Howard Marks, Justin Warren, Matthew Leib, Max Mortillaro, Ray Lucchesi


Tech Field Day Extra at Interop ITX 2017

Date: May 15–19, 2017, Las Vegas
Presenters: Paessler
Delegates: Ed Horley, Ed Weadon, Frank Owen, Howard Marks, Jennifer Huber, Karen Lopez, Robert Boardman


Tech Field Day 14

Date: May 11–12, 2017, Boston
Presenters: ClearSky Data, Datrium, NetApp, Turbonomic
Delegates: James Green, Jason Langer, Jason Nash, John White, Jon Hildebrand, Larry Smith, Matt Crape, Michael Stanclift, Nick Howell, Pietro Piutti, Tim Smith


Tech Field Day Extra at DockerCon17

Date: April 17–20, 2017, Austin
Presenters: Docker, Portworx
Delegates: Chris Evans, Edward Haletky, Joep Piscaer, John White, Josh Coen, Scott D. Lowe, Teren Bryson, Tim Carr


Networking Field Day 15

Date: April 5–7, 2017, Silicon Valley
Presenters: Gigamon, IP Infusion, PNDA, TELoIP, VMware
Delegates: Brandon Carroll, Christopher Kusek, Drew Lentz, John Welsh, Justin Cohen, Keith Townsend, Kevin Blackburn, Nicolas Michel, Phil Gervasi, Rob Coote, Tony Mattke


Storage Field Day 12

Date: March 8–10, 2017, Silicon Valley
Presenters: Datera, Elastifile, Excelero, Intel, NetApp, Nimble Storage, Ryussi Technologies, SNIA, StarWind
Delegates: Adam Bergh, Arjan Timmerman, Chan Ekanayake, Chin-Fah Heoh, Dan Frith, Dave Henry, Glenn Dekhayser, Howard Marks, Jon Klaus, Mark May, Matthew Leib, Ray Lucchesi


Tech Field Day Roundtable at Atmosphere 2017

Date: February 27–3, 2017, Nashville
Presenters: Aruba Networks
Delegates: Blake Krone, Drew Lentz, Eddie Forero, Joshua Williams, Keith R. Parsons, Ryan Adzima, Sam Clements, Shaun Neal


Tech Field Day Extra at Cisco Live Europe 2017

Date: February 20–22, 2017, Berlin
Presenters: Cisco, Paessler
Delegates: Dominik Pickhardt, Ethan Banks, Gabriele Gerbino, Ivan Pepelnjak, Jasper Bongertz, Max Mortillaro, Peter Paul Engelen, Russ White


Tech Field Day 13

Date: February 1–3, 2017, Austin
Presenters: Dell, Dell EMC, Platform9, Robin Systems, SolarWinds, StorMagic, Uila, Veeam, ZeroStack
Delegates: Alastair Cooke, Andreas Lesslhumer, Andrew Mauro, Colin McNamara, Josh De Jong, Karel Novak, Karen Lopez, Raff Poltronieri, Rebecca Fitzhugh, Sean Thulin, Teren Bryson, Thom Greene


Networking Field Day 14

Date: January 18–20, 2017, Silicon Valley
Presenters: Anuta Networks, Barefoot Networks, Big Switch, Juniper Networks, Kentik, Nyansa, Riverbed, Silver Peak
Delegates: Aaron Conaway, Carl Fugate, Chris Ciborowski, Chris Marget, Denise Donohue, Drew Conry-Murray, Eric Stover, Eyvonne Sharp, Greg Ferro, Jody Lemoine, Jordan Martin, Kevin Myers


Networking Field Day 13

Date: November 17–18, 2016, Silicon Valley
Presenters: Apstra, Forward Networks, Ixia, NEC Networking, SolarWinds, VeloCloud, Viptela
Delegates: Amy Arnold, Bob McCouch, Carl Fugate, David Davis, David Varnum, Ethan Banks, James Green, Pete Welcher, Phil Gervasi, Rob Coote, Scott McDermott, Tim Miller, Tony Mattke