Date: February 21-23, 2024
Presenters: Google Cloud, Hammerspace, Intel, Kamiwaza.AI, Qlik, Solidigm, VAST Data, VMware
Delegates: Alastair Cooke, Allyson Klein, Ben Young, Colleen Coll, Donnie Berkholz, Frederic Van Haren, Gina Rosenthal, Jim Davis, Karen Lopez, Keith Townsend, Ken Collins, Paul Nashawaty, Ray Lucchesi
Location: Hybrid, Silicon Valley
AI Field Day 4
Tech Field Day Extra at Cisco Live EMEA 2024
Date: February 6-7, 2024
Presenters: Cisco, IP Fabric, NetBox Labs
Delegates: Dan Jones, David Penaloza Seijas, Dominik Pickhardt, Enrico Sorge, Keith Townsend, Matyáš Prokop, Pascal Heger, Peter Paul Engelen, Zoë Rose
Location: Amsterdam
Cloud Field Day 19
Date: January 31-1, 2024
Presenters: Broadcom, Dell Technologies, NeuroBlade, Platform9, SoftIron
Delegates: Camberley Bates, Jim Czuprynski, Joep Piscaer, Jon Myer, Ken Nalbone, Maciej Lelusz, Matthew Allford, Michael Levan, Ned Bellavance, Shala Warner, Steven Dickens, Thomas LaRock
Location: Hybrid, Silicon Valley
Mobility Field Day 10
Date: November 15-16, 2023
Presenters: Cisco, Ventev, Wyebot
Delegates: Darrell DeRosia, David Oliver, Keith R. Parsons, Lee Badman, Mike Bolitho, Sam Clements, Scott McDermott, Shannon Cranko, Shaun Neal, Tom Hollingsworth, Troy Martin
Location: Hybrid, Silicon Valley
Security Field Day 10
Date: November 8-9, 2023
Presenters: Druva, Forward Networks
Delegates: Ben Story, Brian Knudtson, Chris Hayner, Dominik Pickhardt, Enrico Sorge, Evan Mintzer, Girard Kavelines, Jasper Bongertz, Kerstin Mende-Stief, Matt Tyrer, Richard Kenyan, Tony Efantis, Ziv Levy
Location: Virtual
Networking Field Day 33
Date: October 25-26, 2023
Presenters: Cisco, Fortinet, Graphiant, Intel, Nokia, RG Nets
Delegates: Bruno Wollmann, Jake Khuon, Jordan Villarreal, Lindsay Hill, Marena Karasevich, Micheline Murphy, Nick Buraglio, Remington Loose, Snehal Patel, Tim Bertino
Location: Hybrid, Silicon Valley
Cloud Field Day 18
Date: October 18-19, 2023
Presenters: AMD, Fortinet, Juniper Networks, Mezmo, Prosimo, VMware, WEKA
Delegates: Allyson Klein, Chris Hildebrandt, Eric Wright, Jon Hildebrand, Keith Townsend, Ken Nalbone, Kristina Devochko, Matthew Allford, Matyáš Prokop, Nathan Bennett, Raff Poltronieri, Ziv Levy
Location: Hybrid, Silicon Valley
Storage Field Day 26
Date: September 20-21, 2023
Presenters: CTERA, SNIA, Solidigm
Delegates: Andrew Mauro, Andy Banta, Erik Ableson, Glenn Dekhayser, Jim Jones, Michael Paul, Ray Lucchesi, Vuong Pham, W. Curtis Preston, Wolfgang Stief
Location: Hybrid, Silicon Valley
Tech Field Day Extra at VMware Explore US 2023
Date: August 21-22, 2023
Presenters: AMD, VMware
Delegates: Allyson Klein, Andy Banta, Brian Knudtson, John White, Keith Townsend, Matt Tyrer, Mikael Korsgaard Jensen, Paul Woodward, Philip Sellers, Raphael Meyerowitz, Richard Kenyan, Shaun Neal, W. Curtis Preston, Wences Michel
Location: Las Vegas