Security Field Day 1

Date: December 12–14, 2018, Silicon Valley
Presenters: Cisco, TBD
Delegates: TBD


Networking Field Day 19

Date: November 7–9, 2018, Silicon Valley
Presenters: Apstra, Barefoot Networks, BlueCat Networks, Cisco, Illumio, Kentik, Silver Peak, TBD
Delegates: TBD


Tech Field Day 17

Date: October 17–19, 2018, Silicon Valley
Presenters: Cisco, Dell EMC, DriveScale, Hammerspace, IBM, Secret Company, TBD
Delegates: TBD


Storage Field Day 17

Date: September 20–21, 2018, Silicon Valley
Presenters: Intel, Komprise, NGD Systems, StarWind
Delegates: Aaron Strong, Arjan Timmerman, Dan Frith, Enrico Signoretti, Howard Marks, Jeffrey Powers, Joe Houghes, Jon Hudson, Luigi Danakos, Mark Carlton, Max Mortillaro, Ray Lucchesi


Mobility Field Day 3

Date: September 12–14, 2018, Silicon Valley
Presenters: Arista, Aruba, Cisco, Fortinet, Mist Systems, NetScout, Nyansa, TBD
Delegates: Amy Arnold, Jennifer Huber, Jim Palmer, Jonathan Davis, Keith R. Parsons, Lee Badman, Mitch Dickey, Robert Boardman, Rowell Dionicio, Sam Clements, Scott Lester, Stewart Goumans


Cloud Field Day 4

Date: August 8–10, 2018, Silicon Valley
Presenters: Aviatrix Systems, Cohesity, Lightstep, SoftNAS, Veritas
Delegates: Ather Beg, Dukagjin Maloku, Greg Stuart, Joep Piscaer, Keith Ward, Ken Nalbone, Liselotte Foverskov, Nate Avery, Nick Janetakis, Pietro Piutti, Raff Poltronieri


Networking Field Day 18

Date: July 18–20, 2018, Silicon Valley
Presenters: A10 Networks, Anuta Networks, Big Switch, Gluware, IP Infusion, Nyansa, Red Hat Ansible
Delegates: Aaron Conaway, Bruno Wollmann, Carl Fugate, Darrel Clute, Eric Stover, Greg Ferro, Jody Lemoine, Jordan Martin, Kevin Myers, Nicola Arnoldi, Rita Younger, Snehal Patel


Cloud Field Day 3

Date: April 4–6, 2018, Silicon Valley
Presenters: Delphix, Droplet Computing, Druva, Morpheus Data, NetApp, Oracle, Riverbed, Rubrik, Veritas
Delegates: Chris Evans, Chris Porter, Estelle Auberix, Jeff Wilson, Justin Warren, Keith Townsend, Martez Reed, Michelle Laverick, Ned Bellavance, Nick Janetakis, Scott D. Lowe, Tim Crawford


Storage Field Day 15

Date: March 7–9, 2018, Silicon Valley
Presenters: Cohesity, Datrium, Dropbox, Hedvig, Huawei, IBM, NetApp, StarWind, WekaIO, Western Digital
Delegates: Arjan Timmerman, Chan Ekanayake, Chin-Fah Heoh, Dan Frith, Dukagjin Maloku, Glenn Dekhayser, Josh De Jong, Karen Lopez, Lino Telera, Mariusz Kaczorek, Max Mortillaro, Michael Stanclift, Rachel Traylor, Ray Lucchesi


Networking Field Day 17

Date: January 24–26, 2018, Silicon Valley
Presenters: Cisco, Cumulus Networks, Extreme Networks, Ixia, Juniper Networks, Mellanox Technologies, ThousandEyes, VMware
Delegates: Chris Grundemann, Dominik Pickhardt, Drew Conry-Murray, Dustin Beare, Eyvonne Sharp, Greg Ferro, John Herbert, Larry Smith, Marena Karasevich, Nick Buraglio, Phil Gervasi, Richard McIntosh


Storage Field Day 14

Date: November 8–10, 2017, Silicon Valley
Presenters: Congruity360, Dell EMC, E8 Storage, Scality
Delegates: Arjan Timmerman, Barry Coombs, Becky Elliott, Chin-Fah Heoh, Chris Evans, Erik Ableson, Glenn Dekhayser, Howard Marks, Jon Klaus, Mark Carlton, Max Mortillaro, René van den Bedem


Tech Field Day 15

Date: September 27–29, 2017, Silicon Valley
Presenters: Actifio, Cisco, DataCore Software, Ixia, Riverbed, Scale Computing, Skyport Systems
Delegates: Brandon Carroll, Howard Marks, Ian Sanderson, James Green, Karel Novak, Keith Townsend, Mark May, Matt Crape, Paul Woodward, Rachel Traylor, Raff Poltronieri


Storage Field Day Exclusive at Storage Developer Conference

Date: September 14–14, 2017, Silicon Valley
Presenters: Dell EMC, SNIA
Delegates: J Metz, John Troyer, Jon Hudson, Leah Schoeb, Rob Markovic, Robert Novak, Stephen Foskett, W. Curtis Preston


Networking Field Day 16

Date: September 13–15, 2017, Silicon Valley
Presenters: Apstra, Arista, Cisco, Gigamon, KEMP Technologies, Kentik, Pluribus Networks, Veriflow
Delegates: Amy Arnold, Carl Niger, Chris Marget, Daniel Kuchenski, Ethan Banks, Gian Paolo Boarina, Ivan Pepelnjak, Jason Edelman, Jeff Tantsura, Pete Welcher, Terry Slattery


Networking Field Day Exclusive with Aruba

Date: August 9–9, 2017, Silicon Valley
Presenters: Aruba
Delegates: Brandon Carroll, Christopher Kusek, David Varnum, Ethan Banks, John Herbert, Kevin Myers


Cloud Field Day 2

Date: July 26–28, 2017, San Francisco, Silicon Valley
Presenters: Accelerite, Gigamon, HPE, NetApp, Nimble Storage, Nirmata, Platform9, Rubrik, Scality, ServiceNow
Delegates: Ben Kepes, Bryan Krausen, Eric Shanks, Ethan Banks, Joep Piscaer, Julian Wood, Justin Warren, Karen Lopez, Lino Telera, Mariusz Kaczorek, Theresa Miller, Tim Crawford


Mobility Field Day 2

Date: July 25–26, 2017, Silicon Valley
Presenters: Cape Networks, Mist Systems, Mojo Networks, NetScout, Nyansa
Delegates: Blake Krone, Brennan Martin, Jake Snyder, Jonathan Davis, Keith R. Parsons, Lee Badman, Mitch Dickey, Robert Boardman, Rowell Dionicio, Sam Clements, Shaun Neal


Networking Field Day 15

Date: April 5–7, 2017, Silicon Valley
Presenters: Gigamon, IP Infusion, PNDA, TELoIP, VMware
Delegates: Brandon Carroll, Christopher Kusek, Drew Lentz, John Welsh, Justin Cohen, Keith Townsend, Kevin Blackburn, Nicolas Michel, Phil Gervasi, Rob Coote, Tony Mattke


Storage Field Day 12

Date: March 8–10, 2017, Silicon Valley
Presenters: Datera, Elastifile, Excelero, Intel, NetApp, Nimble Storage, Ryussi Technologies, SNIA, StarWind
Delegates: Adam Bergh, Arjan Timmerman, Chan Ekanayake, Chin-Fah Heoh, Dan Frith, Dave Henry, Glenn Dekhayser, Howard Marks, Jon Klaus, Mark May, Matthew Leib, Ray Lucchesi


Networking Field Day 14

Date: January 18–20, 2017, Silicon Valley
Presenters: Anuta Networks, Barefoot Networks, Big Switch, Juniper Networks, Kentik, Nyansa, Riverbed, Silver Peak
Delegates: Aaron Conaway, Carl Fugate, Chris Ciborowski, Chris Marget, Denise Donohue, Drew Conry-Murray, Eric Stover, Eyvonne Sharp, Greg Ferro, Jody Lemoine, Jordan Martin, Kevin Myers