Tech Field Day 20

Date: November 13–15, 2019, Silicon Valley
Presenters: Aruba, BlueCat, Cisco, Forescout, Ixia, NetApp, Riverbed, Scale Computing, SolarWinds, Veeam
Delegates: Chris Evans, Enrico Signoretti, Ethan Banks, Gina Rosenthal, Greg Ferro, Joep Piscaer, John Herbert, Jon Klaus, Jordan Martin, Max Mortillaro, Stephanie Ihezukwu


Networking Field Day 21

Date: October 1–4, 2019, Silicon Valley
Presenters: Arrcus, Aruba, Barefoot Networks, Cisco, Dell EMC, Extreme Networks, Forward Networks, Intel, Itential, Ixia, NGINX, Network to Code, Tesuto
Delegates: A.J. Murray, Amy Arnold, Brian Gleason, Bruno Wollmann, Ed Horley, Jeremy Schulman, Josh Warcop, Kevin Myers, Kori Younger, Micheline Murphy, Nick Shoemaker, Remington Loose, Rob Coote, Scott McDermott, Scott Morris, Stefan Fouant, Teren Bryson


Cloud Field Day 6

Date: September 25–27, 2019, Silicon Valley
Presenters: Dell Technologies, ExtraHop Networks, Hammerspace, HashiCorp, LucidLink, Morpheus Data, NetApp, Solo.io
Delegates: Ather Beg, Chris Grundemann, Chris Williams, Christopher Kusek, Joey D'Antoni, Kati Lehmuskoski, Keith Townsend, Larry Smith, Lino Telera, Nate Avery, Ned Bellavance, Rita Younger


Mobility Field Day 4

Date: August 14–16, 2019, Silicon Valley
Presenters: Aruba, Celona, Cisco, Fortinet, Juniper Mist AI, MetaGeek, NetAlly
Delegates: Dave Benham, François Vergès, Haydn Andrews, Jake Snyder, Jennifer Minella, Jonathan Davis, Keith R. Parsons, Lee Badman, Manon Lessard, Sam Clements, Scott Lester, Tim Dennehy


Tech Field Day 19

Date: June 26–28, 2019, Silicon Valley
Presenters: Automation Anywhere, Druva, Ixia, NetApp, VMware
Delegates: Adam Fisher, Alastair Cooke, Ather Beg, Dan Frith, Jim Palmer, Liselotte Foverskov, Marina Ferreira, Matt Callaway, Pietro Piutti, Scott Driver, Wes Milliron, Yusuf Emre Ozensoy


Security Field Day 2

Date: June 19–21, 2019, Silicon Valley
Presenters: Banyan, Edgewise Networks, ExtraHop Networks, Guardicore, Illumio, Palo Alto Networks, VMware
Delegates: Andrew Mauro, Blake Krone, Edward Haletky, Evan Mintzer, Jasper Bongertz, Jody Lemoine, Michael Davis, Nate Avery, Shaun Bender, Stephanie Ihezukwu, Tricia Howard, Zoë Rose


Cloud Field Day 5

Date: April 10–12, 2019, Silicon Valley
Presenters: Cohesity, Datrium, Juniper Networks, NGINX, Pure Storage, Rubrik, Sysdig, VMware, Veeam
Delegates: Aaron Strong, Adam Post, Al Rasheed, Alex Neihaus, Brandon Graves, Chris Arceneaux, Chris Porter, David Ball, Estelle Auberix, Jason Benedicic, Joep Piscaer, Ned Bellavance


Storage Field Day 18

Date: February 27–1, 2019, Silicon Valley
Presenters: Cohesity, Datera, IBM, NetApp, StorPool, VAST Data, WekaIO, Western Digital
Delegates: Becky Elliott, Chin-Fah Heoh, Chris Evans, Dan Frith, Enrico Signoretti, Erik Ableson, Jon Klaus, Josh De Jong, Matthew Leib, Max Mortillaro, Paul Woodward, Ray Lucchesi


Networking Field Day 20

Date: February 13–15, 2019, Silicon Valley
Presenters: 128 Technology, Extreme Networks, Fortinet, Juniper Networks, Kemp, Netrounds, Nokia, Nyansa, PathSolutions, SnapRoute, VMware
Delegates: Brian Gleason, Drew Conry-Murray, Ed Horley, Jordan Martin, Luis Chanu, Mario Gingras, Matt Haedo, Nick Shoemaker, Nicola Arnoldi, Richard McIntosh, Rodrigo Rovere, Snehal Patel


Networking Field Day Exclusive with Cisco Service Provider

Date: January 15–15, 2019, Silicon Valley
Presenters: Cisco
Delegates: Carl Fugate, David Varnum, Ethan Banks, Jeff Fry, John Herbert, Kevin Myers, Larry Smith, Teren Bryson


Security Field Day 1

Date: December 12–14, 2018, Silicon Valley
Presenters: Aporeto, Aruba, Cisco, CyberArk, VMware
Delegates: Chris Grundemann, Christopher Kusek, Enrico Sorge, Ethan Banks, J Wolfgang Goerlich, Jeff Wilson, Jerry Gamblin, Kori Younger, Paul Snyder, Robert Boardman, Rowell Dionicio, Zoë Rose


Networking Field Day 19

Date: November 7–9, 2018, Silicon Valley
Presenters: Apstra, BlueCat, Cisco, Illumio, Kentik, Riverbed, Silver Peak
Delegates: Al Rasheed, Ethan Banks, Jed Casey, Kevin Blackburn, Marina Ferreira, Nicola Modena, Nicolas Michel, Orhan Ergun, Pete Welcher, Phil Gervasi, Rob Coote, Ryan Adzima


Tech Field Day 17

Date: October 17–19, 2018, Silicon Valley
Presenters: Cisco, Dell EMC, DriveScale, Hammerspace, Oracle
Delegates: Adam Fisher, Chan Ekanayake, Chin-Fah Heoh, Enrico Signoretti, Erik Ableson, Ethan Banks, Gabe Maentz, Karel Novak, Karen Lopez, Mariusz Kaczorek, Yusuf Emre Ozensoy


Storage Field Day 17

Date: September 20–21, 2018, Silicon Valley
Presenters: Intel, Komprise, NGD Systems, StarWind
Delegates: Aaron Strong, Arjan Timmerman, Dan Frith, Enrico Signoretti, Howard Marks, Jeffrey Powers, Joe Houghes, Jon Hudson, Luigi Danakos, Mark Carlton, Max Mortillaro, Ray Lucchesi


Mobility Field Day 3

Date: September 12–14, 2018, Silicon Valley
Presenters: Arista, Aruba, Cisco, Fortinet, Juniper Mist AI, NetScout, Nyansa, TBD
Delegates: Amy Arnold, Jennifer Huber, Jim Palmer, Jonathan Davis, Keith R. Parsons, Lee Badman, Mitch Dickey, Robert Boardman, Rowell Dionicio, Sam Clements, Scott Lester, Stewart Goumans


Cloud Field Day 4

Date: August 8–10, 2018, Silicon Valley
Presenters: Aviatrix Systems, Cohesity, Lightstep, SoftNAS, Veritas
Delegates: Ather Beg, Dukagjin Maloku, Greg Stuart, Joep Piscaer, Keith Ward, Ken Nalbone, Liselotte Foverskov, Nate Avery, Nick Janetakis, Pietro Piutti, Raff Poltronieri


Networking Field Day 18

Date: July 18–20, 2018, Silicon Valley
Presenters: A10 Networks, Anuta Networks, Big Switch, Gluware, IP Infusion, Nyansa, Red Hat Ansible
Delegates: Aaron Conaway, Bruno Wollmann, Carl Fugate, Darrel Clute, Eric Stover, Greg Ferro, Jody Lemoine, Jordan Martin, Kevin Myers, Nicola Arnoldi, Rita Younger, Snehal Patel


Cloud Field Day 3

Date: April 4–6, 2018, Silicon Valley
Presenters: Delphix, Droplet Computing, Druva, Morpheus Data, NetApp, Oracle, Riverbed, Rubrik, Veritas
Delegates: Chris Evans, Chris Porter, Estelle Auberix, Jeff Wilson, Justin Warren, Keith Townsend, Martez Reed, Michelle Laverick, Ned Bellavance, Nick Janetakis, Scott D. Lowe, Tim Crawford


Storage Field Day 15

Date: March 7–9, 2018, Silicon Valley
Presenters: Cohesity, Datrium, Dropbox, Hedvig, Huawei, IBM, NetApp, StarWind, WekaIO, Western Digital
Delegates: Arjan Timmerman, Chan Ekanayake, Chin-Fah Heoh, Dan Frith, Dukagjin Maloku, Glenn Dekhayser, Josh De Jong, Karen Lopez, Lino Telera, Mariusz Kaczorek, Max Mortillaro, Michael Stanclift, Rachel Traylor, Ray Lucchesi


Networking Field Day 17

Date: January 24–26, 2018, Silicon Valley
Presenters: Cisco, Cumulus Networks, Extreme Networks, Ixia, Juniper Networks, Mellanox Technologies, ThousandEyes, VMware
Delegates: Chris Grundemann, Dominik Pickhardt, Drew Conry-Murray, Dustin Beare, Eyvonne Sharp, Greg Ferro, John Herbert, Larry Smith, Marena Karasevich, Nick Buraglio, Phil Gervasi, Richard McIntosh