Cloud Field Day 12

Date: November 3–5, 2021, Hybrid, Silicon Valley
Presenters: Juniper Networks, MemVerge, Ondat, Prosimo, Red Hat, Veeam Software, Yotascale
Delegates: Andrew Mauro, David Ball, Enrico Signoretti, Frank Wiles, Jim Jones, Karen Lopez, Larry Smith, Nathan Bennett, Ned Bellavance, Nico Stein, Robert Novak


Storage Field Day 22

Date: August 4–6, 2021, Silicon Valley, Virtual
Presenters: CTERA, Fujifilm Data Storage, Infrascale, Intel, Komprise, Pure Storage
Delegates: Brandon Graves, Christian Mohn, Dan Frith, David Klee, Enrico Signoretti, Erik Ableson, Jason Benedicic, Justin Warren, Mikael Korsgaard Jensen, Ray Lucchesi, Rob Koper, Wolfgang Stief


Networking Field Day 22

Date: February 12–14, 2020, Silicon Valley
Presenters: Arista, Broadcom, CloudGenix, DriveNets, Forward Networks, Gluware, Juniper Networks, Kentik, Riverbed, VMware
Delegates: Carl Fugate, Evan Mintzer, Faisal Khan, Jeff Fry, Kim Pedersen, Mary Fasang, Michael Davis, Phil Gervasi, Robb Boyd, Rowell Dionicio, Tony Efantis


Storage Field Day 19

Date: January 22–24, 2020, Silicon Valley
Presenters: Dell EMC, Infrascale, Komprise, MinIO, NetApp, Stellus Technologies, Tiger Technology, WEKA, Western Digital
Delegates: Arjan Timmerman, Becky Elliott, Chin-Fah Heoh, Chris Evans, Dan Frith, Enrico Signoretti, Gina Rosenthal, Joey D'Antoni, Keiran Shelden, Ray Lucchesi, Ruairi McBride, Vuong Pham


Tech Field Day 20

Date: November 13–15, 2019, Silicon Valley
Presenters: BlueCat, Cisco, Forescout, HPE Aruba Networking, Ixia, NetApp, Riverbed, Scale Computing, SolarWinds, Veeam Software
Delegates: Chris Evans, Enrico Signoretti, Ethan Banks, Gina Rosenthal, Greg Ferro, Joep Piscaer, John Herbert, Jon Klaus, Jordan Martin, Max Mortillaro, Stephanie Ihezukwu


Networking Field Day 21

Date: October 1–4, 2019, Silicon Valley
Presenters: Arrcus, Barefoot Networks, Cisco, Dell EMC, Extreme Networks, Forward Networks, HPE Aruba Networking, Intel, Itential, Ixia, NGINX, Network to Code, Tesuto
Delegates: A.J. Murray, Amy Arnold, Brian Gleason, Bruno Wollmann, Ed Horley, Jeremy Schulman, Josh Warcop, Kevin Myers, Kori Younger, Micheline Murphy, Nick Shoemaker, Remington Loose, Rob Coote, Scott McDermott, Scott Morris, Stefan Fouant, Teren Bryson


Cloud Field Day 6

Date: September 25–27, 2019, Silicon Valley
Presenters: Dell Technologies, ExtraHop Networks, Hammerspace, HashiCorp, LucidLink, Morpheus Data, NetApp, Solo.io
Delegates: Ather Beg, Chris Grundemann, Chris Williams, Christopher Kusek, Joey D'Antoni, Kati Lehmuskoski, Keith Townsend, Larry Smith, Lino Telera, Nate Avery, Ned Bellavance, Rita Younger


Mobility Field Day 4

Date: August 14–16, 2019, Silicon Valley
Presenters: Celona, Cisco, Fortinet, HPE Aruba Networking, Juniper Mist AI, MetaGeek, NetAlly
Delegates: Dave Benham, François Vergès, Haydn Andrews, Jake Snyder, Jennifer Minella, Jonathan Davis, Keith R. Parsons, Lee Badman, Manon Lessard, Sam Clements, Scott Lester, Tim Dennehy


Tech Field Day 19

Date: June 26–28, 2019, Silicon Valley
Presenters: Automation Anywhere, Druva, Ixia, NetApp, VMware
Delegates: Adam Fisher, Alastair Cooke, Ather Beg, Dan Frith, Jim Palmer, Liselotte Foverskov, Marina Ferreira, Matt Callaway, Pietro Piutti, Scott Driver, Wes Milliron, Yusuf Emre Ozensoy


Security Field Day 2

Date: June 19–21, 2019, Silicon Valley
Presenters: Banyan, Edgewise Networks, ExtraHop Networks, Guardicore, Illumio, Palo Alto Networks, VMware
Delegates: Andrew Mauro, Blake Krone, Edward Haletky, Evan Mintzer, Jasper Bongertz, Jody Lemoine, Michael Davis, Nate Avery, Shaun Bender, Stephanie Ihezukwu, Tricia Howard, Zoë Rose


Cloud Field Day 5

Date: April 10–12, 2019, Silicon Valley
Presenters: Cohesity, Datrium, Juniper Networks, NGINX, Pure Storage, Rubrik, Sysdig, VMware, Veeam Software
Delegates: Aaron Strong, Adam Post, Al Rasheed, Alex Neihaus, Brandon Graves, Chris Arceneaux, Chris Porter, David Ball, Estelle Auberix, Jason Benedicic, Joep Piscaer, Ned Bellavance


Storage Field Day 18

Date: February 27–1, 2019, Silicon Valley
Presenters: Cohesity, Datera, IBM, NetApp, StorPool, VAST Data, WEKA, Western Digital
Delegates: Becky Elliott, Chin-Fah Heoh, Chris Evans, Dan Frith, Enrico Signoretti, Erik Ableson, Jon Klaus, Josh De Jong, Matthew Leib, Max Mortillaro, Paul Woodward, Ray Lucchesi


Networking Field Day 20

Date: February 13–15, 2019, Silicon Valley
Presenters: 128 Technology, Extreme Networks, Fortinet, Juniper Networks, Kemp, Netrounds, Nokia, Nyansa, PathSolutions, SnapRoute, VMware
Delegates: Brian Gleason, Drew Conry-Murray, Ed Horley, Jordan Martin, Luis Chanu, Mario Gingras, Matt Haedo, Nick Shoemaker, Nicola Arnoldi, Richard McIntosh, Rodrigo Rovere, Snehal Patel


Networking Field Day Exclusive with Cisco Service Provider

Date: January 15–15, 2019, Silicon Valley
Presenters: Cisco
Delegates: Carl Fugate, David Varnum, Ethan Banks, Jeff Fry, John Herbert, Kevin Myers, Larry Smith, Teren Bryson


Security Field Day 1

Date: December 12–14, 2018, Silicon Valley
Presenters: Aporeto, Cisco, CyberArk, HPE Aruba Networking, VMware
Delegates: Chris Grundemann, Christopher Kusek, Enrico Sorge, Ethan Banks, J Wolfgang Goerlich, Jeff Wilson, Jerry Gamblin, Kori Younger, Paul Snyder, Robert Boardman, Rowell Dionicio, Zoë Rose


Networking Field Day 19

Date: November 7–9, 2018, Silicon Valley
Presenters: Apstra, BlueCat, Cisco, Illumio, Kentik, Riverbed, Silver Peak
Delegates: Al Rasheed, Ethan Banks, Jed Casey, Kevin Blackburn, Marina Ferreira, Nicola Modena, Nicolas Michel, Orhan Ergun, Pete Welcher, Phil Gervasi, Rob Coote, Ryan Adzima


Tech Field Day 17

Date: October 17–19, 2018, Silicon Valley
Presenters: Cisco, Dell EMC, DriveScale, Hammerspace, Oracle
Delegates: Adam Fisher, Chan Ekanayake, Chin-Fah Heoh, Enrico Signoretti, Erik Ableson, Ethan Banks, Gabe Maentz, Karel Novak, Karen Lopez, Mariusz Kaczorek, Yusuf Emre Ozensoy


Storage Field Day 17

Date: September 20–21, 2018, Silicon Valley
Presenters: Intel, Komprise, NGD Systems, StarWind
Delegates: Aaron Strong, Arjan Timmerman, Dan Frith, Enrico Signoretti, Howard Marks, Jeffrey Powers, Joe Houghes, Jon Hudson, Luigi Danakos, Mark Carlton, Max Mortillaro, Ray Lucchesi


Mobility Field Day 3

Date: September 12–14, 2018, Silicon Valley
Presenters: Arista, Cisco, Fortinet, HPE Aruba Networking, Juniper Mist AI, NetScout, Nyansa, TBD
Delegates: Amy Arnold, Jennifer Huber, Jim Palmer, Jonathan Davis, Keith R. Parsons, Lee Badman, Mitch Dickey, Robert Boardman, Rowell Dionicio, Sam Clements, Scott Lester, Stewart Goumans


Cloud Field Day 4

Date: August 8–10, 2018, Silicon Valley
Presenters: Aviatrix Systems, Cohesity, Lightstep, SoftNAS, Veritas
Delegates: Ather Beg, Dukagjin Maloku, Greg Stuart, Joep Piscaer, Keith Ward, Ken Nalbone, Liselotte Foverskov, Nate Avery, Nick Janetakis, Pietro Piutti, Raff Poltronieri