Cloud Field Day 18

Date: October 18–19, 2023, Hybrid, Silicon Valley
Presenters: AMD, Fortinet, Juniper Networks, Mezmo, Prosimo, VMware, WEKA
Delegates: Allyson Klein, Chris Hildebrandt, Eric Wright, Jon Hildebrand, Keith Townsend, Ken Nalbone, Kristina Devochko, Matthew Allford, Matyáš Prokop, Nathan Bennett, Raff Poltronieri, Ziv Levy


Edge Field Day 2

Date: October 4–5, 2023, Hybrid, Silicon Valley
Presenters: HPE, NodeWeaver, Solidigm, StorMagic
Delegates: Bart Heungens, Ben Young, Brian Knudtson, Gina Rosenthal, Jim Czuprynski, Jim Davis, Jody Lemoine, John Osmon, Ned Bellavance, Stephen Foskett


Storage Field Day 26

Date: September 20–21, 2023, Hybrid, Silicon Valley
Presenters: CTERA, SNIA, Solidigm
Delegates: Andrew Mauro, Andy Banta, Erik Ableson, Glenn Dekhayser, Jim Jones, Michael Paul, Ray Lucchesi, Vuong Pham, W. Curtis Preston, Wolfgang Stief


Tech Field Day Extra at VMware Explore US 2023

Date: August 21–22, 2023, Las Vegas
Presenters: AMD, VMware
Delegates: Allyson Klein, Andy Banta, Brian Knudtson, John White, Keith Townsend, Matt Tyrer, Mikael Korsgaard Jensen, Paul Woodward, Philip Sellers, Raphael Meyerowitz, Richard Kenyan, Shaun Neal, W. Curtis Preston, Wences Michel


Networking Field Day 32

Date: July 26–27, 2023, Hybrid, Silicon Valley
Presenters: Anuta Networks, Broadcom, Nile
Delegates: Carl Fugate, Chris Cummings, Drew Conry-Murray, Ed Horley, Faisal Khan, Girard Kavelines, Jay Stewart, John Osmon, Mohammad Ali, Pat Allen, Robb Boyd, Steve Rossen


Security Field Day 9

Date: June 28–29, 2023, Hybrid, Silicon Valley
Presenters: Cisco, Commvault, Cribl, HashiCorp, NetAlly, Noname Security
Delegates: Alex Neihaus, Bruno Wollmann, Chris Hayner, Ed Weadon, Ethan Banks, Karen Lopez, Lars Trøen, Michael Davis, Roy Chua, Steve Puluka, Tom Hollingsworth


Tech Field Day Extra at Cisco Live US 2023

Date: June 6–7, 2023, Las Vegas
Presenters: BackBox, Cisco, Opengear
Delegates: Aaron Conaway, Ed Weadon, Eric Stewart, Evan Mintzer, Girard Kavelines, Jody Lemoine, Micheline Murphy, Pat Allen, Rob Coote, Sam Clements, Teren Bryson, Zoë Rose


Cloud Field Day 17

Date: May 31–1, 2023, Boston, Hybrid
Presenters: Couchbase, HYCU, JetStream Software, Morpheus Data, RackN, Zerto
Delegates: David Klee, Eric Wright, Ethan Banks, Jason Benedicic, Joey D'Antoni, Karen Lopez, Larry Smith, Lino Telera, Michael Levan, Ned Bellavance, W. Curtis Preston, Wolfgang Stief


Mobility Field Day 9

Date: May 17–19, 2023, Hybrid, Silicon Valley
Presenters: Arista, Celona, Cisco, Fortinet, Juniper Networks, NetAlly, Ruckus Networks
Delegates: Avril Salter, Chris Reed, John Kilpatrick, Kerry Kulp, Liselotte Foverskov, Mario Gingras, Mohammad Ali, Peter Mackenzie, Raymond Hendrix, Richard McIntosh, Sam Clements, Troy Martin


Networking Field Day Experience at Aruba Atmosphere 2023

Date: April 25–26, 2023, Las Vegas
Presenters: Aruba
Delegates: Avril Salter, Ed Weadon, George Stefanick, Keith R. Parsons, Rob Coote, Scott McDermott, Shaun Neal, Troy Martin


Networking Field Day 31

Date: April 12–13, 2023, Hybrid, San Francisco
Presenters: BackBox, HashiCorp, Itential, Kentik
Delegates: Chris Grundemann, Gian Paolo Boarina, Greg Grimes, Jim Davis, Jody Lemoine, John Herbert, Kevin Myers, Lexie Cooper, Pieter-Jan Nefkens, Snehal Patel, Steve Puluka, Tyler Christiansen


Storage Field Day 25

Date: March 22–23, 2023, Hybrid, San Francisco
Presenters: AWS, IBM, Index Engines, StorPool
Delegates: Andy Banta, Chris Childerhose, David Klee, Denny Cherry, Glenn Dekhayser, Jim Czuprynski, Lars Trøen, Max Mortillaro, Ray Lucchesi, Rohan Puri, Wolfgang Stief


Tech Field Day 27

Date: March 8–10, 2023, Hybrid, Silicon Valley
Presenters: Kentik, MemVerge, Men&Mice
Delegates: Aaron Conaway, Allyson Klein, Andy Banta, Barry Coombs, Craig Rodgers, Gabrie van Zanten, Geoff Burke, Jeffrey Powers, Michael Davis, Nico Stein, Raff Poltronieri


Edge Field Day 1

Date: February 22–23, 2023, Hybrid, San Francisco
Presenters: Avassa, Mako Networks, Opengear, Scale Computing, ZEDEDA
Delegates: Alastair Cooke, Allyson Klein, Ben Young, Brian Chambers, Carl Fugate, Enrico Signoretti, Gina Rosenthal, Jim Davis, Josh Warcop, Mark Houtz, Roy Chua, Scott D. Lowe, Stephen Foskett


Tech Field Day Extra at Cisco Live EMEA 2023

Date: February 7–8, 2023, Amsterdam
Presenters: Cisco
Delegates: Arjan Timmerman, David Penaloza Seijas, Dominik Pickhardt, Jasper Bongertz, Kim Pedersen, Martin Duggan, Max Mortillaro, Zoë Rose


Cloud Field Day 16

Date: January 25–26, 2023, Hybrid, Silicon Valley
Presenters: Fortinet, Forward Networks, Solo.io
Delegates: Adam Fisher, Ben Young, Denny Cherry, Enrico Signoretti, Gina Rosenthal, Hin Tang, Jason Gintert, Jon Myer, Jordan Villarreal, Justin Warren, Max Mortillaro, Michael Levan, Philip Sellers, Phoummala Schmitt


Networking Field Day 30

Date: January 18–20, 2023, Hybrid, Silicon Valley
Presenters: Anuta Networks, Arista, Aryaka, Cisco, Fortinet, Juniper Networks, Selector AI
Delegates: A.J. Murray, David Penaloza Seijas, David Varnum, Ed Harmoush, Ethan Banks, Girard Kavelines, Jordan Martin, Mary Fasang, Matt Haedo, Pete Robertson, Rita Younger, Tim Bertino


Security Field Day 8

Date: November 16–18, 2022, Hybrid, Silicon Valley
Presenters: Cribl, Fortinet, HashiCorp, Micron, Swimlane
Delegates: Brian Knudtson, Carl Fugate, Deirra Footman, Evan Mintzer, Jasper Bongertz, Jody Lemoine, John Kilpatrick, Jon Myer, Michael Davis, Tony Efantis, Vince Schuele


Storage Field Day 24

Date: November 2–3, 2022, Hybrid, Silicon Valley
Presenters: AWS, Dell Technologies, Intel, Pure Storage, Solidigm
Delegates: Andy Banta, David Klee, Enrico Signoretti, Falko Banaszak, Frederic Van Haren, Gina Rosenthal, Glenn Dekhayser, Jim Czuprynski, Max Mortillaro, Ray Lucchesi, Richard Kenyan, Wolfgang Stief


Tech Field Day 26

Date: October 19–21, 2022, Hybrid, Silicon Valley
Presenters: AWS, Intel, Micron, ZPE Systems
Delegates: Arjan Timmerman, Chris Hayner, Chris Reed, Craig Rodgers, Enrico Signoretti, Girard Kavelines, Joey D'Antoni, Ken Nalbone, Matt Callaway, Melissa Palmer, Vuong Pham, Yusuf Emre Ozensoy