Storage Field Day 14

Date: November 8–10, 2017, Silicon Valley
Presenters: TBD, VMware
Delegates: TBD


Tech Field Day 15

Date: September 27–29, 2017, Silicon Valley
Presenters: TBD
Delegates: TBD


Networking Field Day 16

Date: September 13–15, 2017, Silicon Valley
Presenters: A10 Networks, Arista, Gigamon, TBD, ThousandEyes
Delegates: TBD


Cloud Field Day 2

Date: July 27–28, 2017, San Francisco, Silicon Valley
Presenters: Gigamon, Nimble Storage, TBD
Delegates: TBD


Mobility Field Day 2

Date: July 25–26, 2017, Silicon Valley
Presenters: Mist Systems, Nyansa, TBD
Delegates: TBD


Networking Field Day 15

Date: April 5–7, 2017, Silicon Valley
Presenters: Gigamon, IP Infusion, TBD, TELoIP, VMware
Delegates: Brandon Carroll, Christopher Kusek, Drew Lentz, John Welsh, Justin Cohen, Keith Townsend, Kevin Blackburn, Nicolas Michel, Phil Gervasi, Rob Coote, TBD, Tony Mattke


Storage Field Day 12

Date: March 8–10, 2017, Silicon Valley
Presenters: Datera, Elastifile, Excelero, Intel, NetApp, Nimble Storage, Ryussi Technologies, SNIA, StarWind
Delegates: Adam Bergh, Arjan Timmerman, Chan Ekanayake, Chin-Fah Heoh, Dan Frith, Dave Henry, Glenn Dekhayser, Howard Marks, Jon Klaus, Mark May, Matthew Leib, Ray Lucchesi


Networking Field Day 14

Date: January 18–20, 2017, Silicon Valley
Presenters: Anuta Networks, Barefoot Networks, Big Switch, Juniper Networks, Kentik, Nyansa, Riverbed, Silver Peak
Delegates: Aaron Conaway, Carl Fugate, Chris Ciborowski, Chris Marget, Denise Donohue, Drew Conry-Murray, Eric Stover, Eyvonne Sharp, Greg Ferro, Jody Lemoine, Jordan Martin, Kevin Myers


Networking Field Day 13

Date: November 17–18, 2016, Silicon Valley
Presenters: Apstra, Forward Networks, Ixia, NEC Networking, SolarWinds, VeloCloud, Viptela
Delegates: Amy Arnold, Bob McCouch, Carl Fugate, David Davis, David Varnum, Ethan Banks, James Green, Pete Welcher, Phil Gervasi, Rob Coote, Scott McDermott, Tim Miller, Tony Mattke


Tech Field Day 12

Date: November 15–16, 2016, Silicon Valley
Presenters: Cohesity, Dell EMC, Docker, DriveScale, Igneous, Rubrik, StorageOS
Delegates: Alex Galbraith, Eric Shanks, Ethan Banks, James Green, Jody Lemoine, John White, Jon Hildebrand, Josh De Jong, Matt Crape, Mike Preston, Tim Miller, Tim Smith


Storage Field Day 11

Date: October 5–7, 2016, Silicon Valley
Presenters: Avere, HGST, Intel, Primary Data, Scality
Delegates: Alastair Cooke, Chris Evans, Dave Henry, Dukagjin Maloku, Ed Morgan, James Green, Jon Klaus, Marc Farley, Max Mortillaro, Scott D. Lowe, Sean Thulin, W. Curtis Preston


Cloud Field Day 1

Date: September 14–15, 2016, San Francisco, Silicon Valley
Presenters: Cisco, Docker, Druva, Scality
Delegates: Ed Horley, Jason Nash, Joe Devon, Joep Piscaer, Joey D'Antoni, Josh Coen, Justin Warren, Karen Lopez, Mariusz Kaczorek, Nigel Poulton, Ray Lucchesi, Sonia Cuff, Stacia Varga


Mobility Field Day Live with Aruba

Date: September 13–13, 2016, Silicon Valley
Presenters: Aruba Networks
Delegates: George Stefanick, Jake Snyder, Joshua Williams, Richard McIntosh, Rowell Dionicio, Ryan Adzima, Scott McDermott, Shaun Neal


Networking Field Day 12

Date: August 10–12, 2016, Silicon Valley
Presenters: Brocade, Illumio, Intel, Kentik, NetBeez, Nuage Networks, Nyansa, Teridion, ThousandEyes
Delegates: Brandon Carroll, Brandon Mangold, Carl Niger, Dustin Beare, Ethan Banks, Faisal Khan, John Herbert, Justin Cohen, Matt Haedo, Matt Oswalt, Ryan Booth, Tim Miller


Segment Routing Field Day Roundtable

Date: June 21–21, 2016, Silicon Valley
Presenters: Cisco
Delegates: Carl Niger, Jason Edelman, Jon Langemak, Larry Smith, Nick Buraglio, Russ White, Terry Slattery


Storage Field Day 10

Date: May 25–27, 2016, Silicon Valley
Presenters: Cloudian, Datera, Exablox, Hedvig, Kaminario, Nimble Storage, Primary Data, Pure Storage, Tintri
Delegates: Arjan Timmerman, Chris Evans, Dan Frith, Enrico Signoretti, Francesco Bonetti, Gabe Maentz, Jon Klaus, Josh De Jong, Marco Broeken, Max Mortillaro, Ray Lucchesi, Rick Schlander


Tech Field Day Extra at ONUG Spring 2016

Date: May 9–11, 2016, Silicon Valley
Presenters: Cisco, HPE, ONUG, Riverbed
Delegates: Brandon Carroll, Christopher Kusek, David Varnum, Eyvonne Sharp, Rowell Dionicio, Ryan Booth


Mobility Field Day 1

Date: April 13–14, 2016, Silicon Valley
Presenters: Cisco, Nyansa, Tech Field Day, Ventev
Delegates: Andrew vonNagy, Blake Krone, Drew Lentz, Eddie Forero, Jake Snyder, Keith R. Parsons, Lee Badman, Rowell Dionicio, Ryan Adzima, Sam Clements, Steve McKim


Storage Field Day 9

Date: March 16–18, 2016, Silicon Valley
Presenters: Cohesity, Intel, NetApp, Plexistor, VMware, Violin Memory
Delegates: Alex Galbraith, Chris Evans, Dave Henry, Enrico Signoretti, Howard Marks, Justin Warren, Mark May, Matthew Leib, Richard Arnold, Scott D. Lowe, Vipin V.K., W. Curtis Preston


Networking Field Day 11

Date: January 20–22, 2016, Silicon Valley
Presenters: Big Switch, Cisco, Citrix Systems, Dell Networking, NetScout, Silver Peak, Skyport Systems
Delegates: Brandon Carroll, Dominik Pickhardt, Ethan Banks, Greg Ferro, Jason Edelman, John Herbert, Jon Langemak, Jordan Martin, Matt Oswalt, Michael McNamara, Phil Gervasi, Terry Slattery